Güvenlik Kontrolleri – İlkbahar/Yaz

Soğuk geçen kış günlerinden sonra sıcak yaz mevsimi yaklaşıyor. Aracınızın yılın en soğuk, en ıslak ve en karanlık dönemi sonrasında yaza hazır olup olmadığını ve tatile gitmeden önce aracınızın ihtiyaçlarını tespit etmenin tam zamanı. Servisimize, yazın sıcak günleri gelmeden uğrayarak yollarda size zaman kazandıracak ve sorundan kurtaracak yaz kontrollerinden faydalanabilirsiniz.
Araçların yaza hazır olmaları ve sıcak yaz koşullarında yolda kalmamaları için yaz öncesi kontroller ve bakımının yapılması gereklidir. Araçlara yapılacak yaz kontrolleri ve bakımı ile eski parçalar değiştirilerek, eksikler tamamlanarak ve gereken onarımlar yapılarak yaz süresince sorunsuz bir sürüş sağlanabilir.

KLIMA

Yazın nefes almakta bile zorlandığımız ve 35 – 40 dereceye varan sıcaklarda en fazla klimalara ihtiyaç duyarız. Nemli ve soğuk kış günlerinden sonra sistemde oluşan bakteriler bizleri ve çocuklarımızı hasta edebilir. Bu nedenle yaza girmeden klima sistemlerinin temizlenerek bakterilerden arındırılması, soğutma seviyesinin ölçülmesi ve gerekli olduğu takdirde klima gazının tamamlanması gerekir.

Klima gazı, klima kompresör yağı ve fanlar kontrol edilmelidir. Klima gazı kontrol edilmeli ve tamamlanmalıdır. Aracımızda soğutma performansını artıran Polen filtresi değişimi de klima gazı kadar önemlidir.

POLEN FILTRESI

Polen filtreleri, aracınızla yolculuk halindeyken sizi ve sevdiklerinizi tozun, polenlerin ve havadaki diğer yabancı maddelerin alerjik etkisinden korur.

MOTOR YAĞI

Araba motorları yazın daha fazla ısınır bu yüzden yağın kontrol edilmesi gerekir. Yağ değişim zamanı geldiğinde iş işten geçmiş olabilir, o yüzden sık sık yağın seviyesi ve durumu (yağın içinde bulunan partiküller) kontrol edilmelidir. Motorun sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için zamanı dolmuş ve yıpranmış motor yağı değişimi önemlidir. Aacınıza en uygun motor yağını servisimizde bulabilirsiniz.

LASTIK

Lastik basıncı yazın sıcaklıkla birlikte kendiliğinden artabilir. Bu nedenle her hafta lastik basıncınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Ayrıca aracınızın yola, sizin de hayata tutunmanızı sağlayan lastiklerin ideal diş derinliğinin 3 mm olması gerekir. Servisimizde aracınıza en uygun yaz lastiğini en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz

 


 

Güvenlik Kontrolleri-Sonbahar/Kış

Kış yaklaşıyor ve aracınızın yılın en soğuk, en ıslak ve en karanlık dönemine hazır olup olmadığını anlamanın tam zamanı. Servisimize kış gelmeden uğrayarak bu kış yollarda size zaman kazandıracak ve sorundan kurtaracak kış kontrollerinden faydalanabilirsiniz.
Araçların kışa hazır olmaları ve ağır kış koşullarında yolda kalmamaları için kış bakımının yapılması gereklidir. Soğuk hava araçların çalışması esnasında bir direnç oluşturarak problemlere yol açabilmektedir. Araçlara yapılacak kış bakımı ile eski parçalar değiştirilerek ve gereken onarımlar yapılarak kış süresince sorunsuz bir sürüş sağlanabilir:
Kış Bakım
Kış yaklaşırken aracınızın yılın en soğuk, en yağışlı ve en karanlık dönemine hazır olup olmadığını anlamanın tam zamanı. Servisimize kış gelmeden uğrayarak, kış mevsiminde yollarda size zaman kazandıracak ve sizi sorunlardan kurtaracak olan kış kontrollerinden faydalanabilirsiniz.

Aracınızın kışa hazır olması ve ağır kış koşullarında yolda kalmaması için kış bakımının yapılması önemlidir.Motor Yağı

Yağ değişim zamanı geldiğinde iş işten geçmiş olabilir, o yüzden sık sık yağın seviyesi ve durumu (yağın içinde bulunan partiküller) kontrol edilmelidir. Motorun sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için zamanı dolmuş ve yıpranmış motor yağı değişimi önemlidir. Aracınıza en uygun motor yağını Servisimizde bulabilirsiniz.

Araç Sıvıları

Radyatör sistemindeki suyun donmaması için antifiriz kullanılmalıdır. Soğutma sistemini korozyona karşı korumak için yaz-kış kullanılması gereken antifriz kışın soğutma sisteminin donmasını önler. Alkol içermeyen uygun bir cam silecek sıvısı, cam yıkama sistemini sıfır dereceye kadar donmaktan koruyabilir.

Cam Silecekleri

Güvenli ve konforlu bir sürüş için, yoğun yağışın gerçekleştiği sonbaharda cam sileceklerini değiştirmek, konforlu ve güvenli bir sürüş sağlamak için büyük önem taşır. Aracınıza uyumlu, uzun ömürlü orijinal cam silecekleri için Servisimize bekliyoruz.

Kış Lastiği

7 derece ve altındaki hava sıcaklıklarında, mutlaka kış lastiği kullanılması gerekmektedir. Bu sayede hem yaz lastiklerinizin ömrü uzar, hem de kış aylarında güvenle yolculuk edersiniz. Servisimizde aracınıza en uygun kış lastiğini en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.


 

 


    

 
   Mix Car Service ® 2013 Her Hakkı Saklıdır.
   Tasarım : Netfikir Bilişim

Anasayfa   Güvenlik Kontrolleri   Bakım ve Onarımlar  Servis Randevusu   Lastikler    Aksesuarlar    Garanti    İletişim